TREDAŞ İLE İTÜ İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR
İşbirliği anlaşmasına ilişkin toplantı TREDAŞ Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi
Tarih: 27.11.2018 20:52:43/ 109okunma / 0yorum

TREDAŞ ve İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü, Trakya Bölgesinin elektrik dağıtım sisteminin verimliliği, gelişimi başta olmak üzere tüm sektöre fayda sağlayabilecek projeler üretilmesi, mesleki eğitim çalışmaları ve AR-GE projeleri geliştirilmesi konularında işbirliğine gidiyor.

Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. (TREDAŞ) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektrik Elektronik Fakültesi (EEF) Elektrik Mühendisliği Bölümü (EMB), Trakya Bölgesinin elektrik dağıtım sisteminin verimliliği, gelişimi başta olmak üzere tüm sektöre fayda sağlayabilecek projeler üretilmesi, mesleki eğitim çalışmaları ve AR-GE projeleri geliştirilmesi konularında işbirliğine gidiyor.

İşbirliği anlaşmasına ilişkin toplantı TREDAŞ Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Toplantıya, İTÜ EEF Dekanı Prof. Dr. Serhat Şeker, EMB Başkanı Prof. Dr. Emine Ayaz, Doç. Dr. Ramazan Çağlar, TREDAŞ Yatırımlar Direktörü Mehmet Dönmez, TREDAŞ Bilgi İşlem Müdürü Yavuz Altınışık, TREDAŞ Yatırım Planlama Müdürü Necip Erman Atilla, TREDAŞ Proje ve Tesis Müdürü Cem Topbakan katıldı.

Toplantıda, karşılıklı görüş alış verişi sağlandı ve protokol imzalama kararı alındı. İTÜ EEF ile birlikte yürütülecek olan ilk AR-GE projesinin konusunda mutabakata varıldı. Bu kapsamda küçük ölçekli ön çalışmalar yapılarak, çıktılarına göre ana proje çalışmalarına başlanacak.

Ayrıca, TREDAŞ´ın uzaktan şebeke izleme, yönlendirme ve kontrol işlemlerinin yürütüldüğü operasyon merkezi gezildi ve buradaki veriler incelendi. Bu verilerin üniversitenin öğretim ve araştırma faaliyetleri kapsamında kullanılabilirliği üzerinde inceleme yapıldı.

 

 

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: TREDAŞ İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.2810
EURO
6.0289
Tekirdağ Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
Çarşamba
Fırtına
Perşembe
Bulutlu
Cuma
Bulutlu
10°