GELİN AHBAP OLALIM
AHBAP artık Namık Kemal Üniversitesi´nde!
Tarih: 7.12.2018 22:51:31/ 410okunma / 0yorum

Sanatçı Haluk Levent´in kurduğu Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP), Ahbap Tekirdağ adı ile Tekirdağ´da ki 8 aylık yapılanma sürecinin ardından Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerine yönelik Ahbap NKÜ´yü hayata geçirdi.

Geçtiğimiz günlerde ilk toplantısını gerçekleştiren Ahbap NKÜ yönetim kurulunu da belirlerken başkanlığa ise Namık Kemal Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı öğrencisi Merve Çelebi seçildi.

ÇELEBİ: “SADECE ÖĞRENCİ DEĞİL, ÖĞRETİM GÖREVLİLERİMİZİN DE BİZLERE DESTEĞİ ÇOK BÜYÜK”

Ahbap Tekirdağ´ın yanı sıra sadece Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerinin yer aldığı Ahbap NKÜ ile Tekirdağ´a yeni bir soluk getirmek istediklerini dile getiren Başkan Merve Çelebi; “İlk amacımız Namık Kemal Üniversitemizin resmi topluluklarından biri olmak. Bu sayede üniversite içerisinde Ahbap´ı çok daha rahat tanıtıp, toplum yararına daha çok iş başarabileceğiz. Bu konuda girişimlerimize başladık. Sadece öğrenci değil, öğretim görevlilerimizin de bizlere desteği çok büyük. Çok kısa bir süre sonra üniversitemizin resmi topluluklarından biri olacağız. Yapacağımız çalışmalarla Tekirdağ´a yeni bir soluk getirmek istiyoruz.” dedi.

“GELİN AHBAP OLALIM”

Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerine seslenerek sözlerine devam eden Çelebi; “ Tüm Namık Kemal Üniversitesi öğrencisi arkadaşlarımızı aramıza katılmaya davet ediyorum. Çok güzel projelerle hep birlikte oldukça önemli işler başaracağız. Gelin biz, gelin Ahbap olalım” diye konuştu."

8 KİŞİLİK YÖNETİM LİSTESİ BELİRLENDİ

8 kişilik yönetimini belirleyen Ahbap NKÜ´de başkan Merve Çelebi´nin yanı sıra Başkan Yardımcılığını Peyzaj Mimarlığı öğrencisi Kıvanç Ünerkol, Medya Sorumluluğunu Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisi Başak Koçyiğit, Ağ Kurulu Sorumluluğunu Tarih Bölümü öğrencisi Ender Turan, Sponsor Sorumluluğunu Ziraat Mühendisliği öğrencisi Soner Çolak, Organizasyon Sorumluluğunu İnşaat Mühendisliği öğrencisi Hatime Katipçelebi ve Genel Sekreterliğini ise Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencisi Rabia Nesrin Özdemir yapacak.

SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİP İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

Çok kısa bir süre içinde faaliyetlerine başlayacak olan Ahbap NKÜ´yü Twitter üzerinden https://twitter.com/AhbapNkuni İnstagram üzerinden https://www.instagram.com/ahbapnamikkemal/ adreslerinden takip edebilir,  siz de iletişime geçip Ahbap NKÜ ailesine katılabilirsiniz.

Kaynak: Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: GELİN AHBAP OLALIM
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
DOLAR
5.9293
EURO
6.5723